Увага! Наш сайт розпочав роботу із 20 листопада 2018 р. та наразі функціонує в тестовому режимі.
Просимо вибачення за тимчасові незручності та проблеми в його роботі!

РОЗБУДОВУЄМО СИСТЕМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ У КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКОМУ ЛІЦЕЇ І-ІІІ СТУПЕНІВ “СЛАВУТИНКА” ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

   10-11 червня 2019 року співробітник Навчально-методичного центру з питань якості освіти, відомий освітній експерт Віктор Громовий провів дводенний семінар "Розбудовуємо систему забезпечення якості освіти у Кам'янець-Подільському ліцеї І-ІІІ ступенів "Славутинка" Хмельницької обласної ради".

      Під час семінару були розглянуті питання оцінювання якості освіти, на якому педагоги, учні та батьки мали змогу детально опрацювати теоретичні засади оцінювання, шукати підводні камені, відкидати помилкові критерії та необ'єктивні шкали.

      Завдяки "ідея-міксеру" виробили спільне бачення якості освіти та визначили основні напрямки роботи ліцею на 2019/2020 н.р.

 

Дводенний семінар-практикум у м. Миколаєві

  З ініціативи директорки Миколаївської ЗОШ №31 Аліни Архіпової у м. Миколаєві відбувся дводенний семінар-практикум (strategic workshop) зі стратегічних питань розробки внутрішньої системи самооцінювання роботи школи «Самооцінювання школи: генеруємо ідеї, обираємо спектрт інструментів, плануємо майбутнє».

      Усього в його роботі взяли участь 55 учасників з м. Миколаєва, Миколаївського району, м. Очаків та Очаківського району. Усі учасники семінару-практикуму інтенсивно попрацювали з проблеми створенням внутрішніх систем забезпечення якості освіти. Є готовність реалізовувати на практиці прогресивні ідеї у школах Миколаївщини.

 

Розбудовуємо системи забезпечення якості шкільної освіти у Новоукраїнській ОТГ

     У співпраці з програмою "Школа 3.0. Об’єднані громади", що впроваджується Центром інноваційної освіти "Про.Світ" розпочато побудову внутрішньої системи забезпечення якості на рівні школи (семінар практикум та практичне планування завдань на наступний навчальний рік).

      Співробітник Навчально-методичного центру з питань якості освіти Віктор Громовий виконує функції ментора для двох шкіл Новоукраїнської ОТГ:

   1. Новоукраїнського НВК № 8 "Загальноосвітня школа І - ІІІ ст. - дошкільний навчальний заклад" Новоукраїнської міської ради Кіровоградської області;

   2. Новоукраїнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 4 Новоукраїнської міської ради Кіровоградської області.

        Упродовж березня-травня 2019 року проведено:

  • семінар-практикум(strategicworkshop) з питань розробки внутрішньої системи самооцінювання роботи школи на тему "Самооцінювання школи: генеруємо ідеї, обираємо спектр інструментів, плануємо майбутнє" для керівників шкіл м. Новоукраїнка;
  • серію занять із сучасних педтехнологій, порівняльної педагогіки («Закордонні практики, які працюють у сфері забезпечення якості освітнього процесу») та інструментів відстежування якості роботи у двох школах(№ 4 та № 8);
  • індивідуальні консультації з питань самооцінювання з директорами шкіл (№4 та №8) та працівниками відділу освіти щодо побудови внутрішніх систем забезпечення якості на рівні школи, стратегії розвитку освіти ОТГ тощо.

     "Сухим залишком" цієї роботи стало створення планів запровадження внутрішньої системи самооцінювання роботи шкіл(№ 4 та № 8), у яких визначено напрямки оцінювання якості роботи у 2019-20 навчальному році.

     Зокрема, заплановано провести дослідження ціннісних орієнтацій старшокласників, дослідження на тему "Чи є навчальне середовище школи простором, що має здатність до самоорганізації", опитування "Школа очима учнів (батьків та вчителів)" з акцентом на з’ясуванні наявності реальних можливостей для вибору змісту власної освіти (індивідуального освітнього меню), дослідження рівня контролю та довіри у педагогічному колективі школи, запровадження практики постійної експрес-діагностики емоційного стану учнів під час проведення виховних заходів, дослідження емоційного балансу у школі взагалі та під час уроків вчителів-предметників зокрема, створення шкільних кваліметричних лабораторій тощо.

 

27-28 травня 2019 року

   З ініціативи голови райдержадміністрації Алли Поліщук 27-28 травня 2019 року на базі відпочинку «Волна» у м. Світловодську пройшов лідерський тренінг для управлінської команди Кропивницького району. Тема тренінгу «Лідерство: від високої якості освіти до високих стандартів якості життя» націлювала на дискусію щодо важливості розвитку лідерського потенціалу, шляхи побудови систем забезпечення якості освіти на рівні школи, ролі місцевої влади та громади у створенні розвивального середовища навколо шкіл.

      Завершився тренінг екскурсією до педагогічно-меморіального музею Василя Сухомлинського у смт Павлиш Онуфріївського району Кіровоградської області.

 

  

 

 

 

8 травня 2019 року

   8 травня 2019 року співробітник Навчально-методичного центр з питань якості освіти Віктор Громовий взяв участь у Фестивалі європейських освітніх практик EduFest, який проходив на базі Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка.

      Ця освітня подія зібрала понад 300 учасників від учнів до роботодавців з 23 міст та областей України.

      Віктор Громовий взяв участь у панельній дискусії «Чи можлива європейська освіта в Україні?», виступив з мотиваційною промовою, провів майстер-клас із європейських практик побудови систем забезпечення якості освіти та представив фільм про систему дошкільної освіти у Німеччині.

 

Корисні посилання

Міністерство освіти і науки
Урядовий портал
Верховна Рада України
Головна Навчальна діяльність Інформація про навчальну діяльність